(044) 362-30-59
,
(067) 917-77-46

Замкова Гора

Вартість:
80,00 грн. для дорослих, 60 грн. - для дітей
Місце зустрічі:
біля фонтану Самсон на Подолі
Екскурсовод:
Контактні телефони:
(044)3623059, (067)9177746
Запрошуємо вас на прогулянку по Замковій горі, одному із найдивовижніших і містичних місць в Києві!
Походження цієї назви пов'язують із спорудженням дерев'яного замку, побудованого після входження Києва в 1363 році в Литовське князівство. Київський замок проіснував з кінця XIV до середини XVII століття.
В нього можна було потрапити через головні Воєводські ворота, розташовувалися з боку сучасного Житнього ринку та південні Драбские ворота. Востаннє зміцнення колись величного замку намагався використовувати у 1658 р. козацький полковник Данило Виговський при невдалій спробі вибити з Києва московський гарнізон.
Майже двісті років Замкова гора пустувала і тільки в 1840 році Замкова гора передається Фроловському жіночому монастирю під кладовище. Монастир починає розміщувати поховання спочатку на терасах гори, де знаходила своє останнє пристанище київська інтелігенція. Доходи монастиря від надання місць під поховання на території гори за деякими підрахунками в 1895 році склали 3 000 рублів, що було досить солідною сумою. Сьогодні видимих місць поховань залишилося не так вже й багато, але зате надгробки розкидані по всій величезній території Замкової гори. Кладовище було оголошено закритим в 1921 році, але деякі надгробки дають зрозуміти, що поховання на Замковій горі відбувалися і в повоєнний час.
Нічого вже не нагадує сучасникам, що колись тут стояла Троїцька церква, яку закрили і зруйновано в 1930-ті роки войовничі атеїсти. І лише залізні хрести і відгомони оплакують втрату близьких проводжали нас, петляють по заростях цього сумного місця.
В кінці 1940-х на Замковій горі розташувалась військова частина, яка обслуговувала побудовану тут радіостанцію. На початку 90-х років радіостанцію за непотрібністю демонтували, а всі будівлі знову розібрали на будматеріали.
Найбільша збережена споруда на Замковій горі - це стародавній склеп, суцільно вкритий письменами. Замкова гора цих пір вона зберегла свій первозданний вигляд - на ній повністю відсутні прикмети цивілізації, включаючи освітлювальні ліхтарі.
Із Замкової гори відкривається чудовий вид на Поділ, Андріївський узвіз і Андріївську церкву, а також Воздвиженку - побачити це вживу або сфотографувати потрібно хоча б раз у житті, особливо якщо ви там ще ніколи не були!
Для всіх, хто збирається з нами на екскурсію по Замковій горі - обов'язкова зручне взуття без підборів! Вода і головний убір у сонячні дні вітається!

ЖИТТЯ В ПОДОРОЖАХ: кращі екскурсії по Києву і Україні

Відгуки