(044) 362-30-59
,
(067) 917-77-46

Свята Успенська Києво-Печерська Лавра (з відвідуванням печер)

Київ з його головною святинею - Києво-Печерською Лаврою, здавна був центром православного паломництва на Русі. Для віруючого християнина побачити місто - колиска вітчизняного Православ'я, і монастир, який обрала Своїм Уділом Пресвята Богородиця, було великою милістю Божою, а нерідко і метою всього життя.
До нашого часу збереглася споконвічна планування лаврської забудови, прекрасно гармонує з рельєфним ландшафтом правого берега Дніпра. Монастир розташований на високих пагорбах, між якими пролягав глибокий яр, що розділяє його на так звану Верхню Лавру, куди ще в XI ст. перебралася основна частина братії, і Нижню, де знаходяться Ближні та Дальні печери і гостиний двір.
Кожен з комплексів древньої обителі становлять кілька храмів, адміністративних, житлових та господарських споруд. На верхній території навколо Успенського собору (головного храму Лаври) розташовані келії священоначалія монастиря і братії, будівлі економії, друкарні, лікарняного монастиря і майстерень.
Тут же знаходиться Велика лаврська дзвіниця і братська трапезна з церквою.
Південніше, на схилі пагорба, розташований вхід у Ближні печери, а на самому південному узвишші - у Дальні.
Сьогодні в храмах святої Лаври відбуваються богослужіння, возносяться молитви. Великі творіння рук наших благочестивих предків знову ожили і беруть під свої склепіння душі, спраглі істини і духовної розради.
Екскурсії проводяться тільки за індивідуальним замовленням, або для групи до 5 чоловік! 

ЖИТТЯ В ПОДОРОЖАХ: кращі екскурсії по Києву і Україні

Відгуки