(044) 362-30-59
,
(067) 917-77-46

Прогулянка по Володимирській Гірці

Вартість:
80,00 грн. для дорослих 60,00 грн. для дітей
Тривалість:
2 години
Місце зустрічі:
біля пам
Контактні телефони:
(044)3623059, (067)9177746
Блискоче ніч перлиною Растреллі.
З гори збігає Боричів узвіз.
І солов'ї, пташині менестрелі,
всю ніч доводять яблуні до сліз.
Цвіте весна садами молодими,
шумлять вітри, як гості з іменин.
В таке цвітіння, князю Володимире,
тобі не важко бути кам'янської яним?

Ліна Костенко, "Вибране"

Володимирська Гірка прекрасна! І ми пропонуємо вам відправитися з нами на прогулянку, щоб побродити по затишним алейках, викладеними бруківкою, оцінити оспіваний Булгаковим приголомшливий за красою вид, що відкривається від підніжжя пам'ятника князю Володимиру, і насолодитися буйством зелені навколо, адже Київ все ще зелена столиця світу!
«І було садів в Місті так багато, як ні в одному місті світу. Вони розкинулися всюди величезними плямами, з алеями, каштанами, ярами, кленами й липами»
Булгаков М., «Біла гвардія»

Володимирська гірка - одне із самих древніх місць в Києві. У давнину Володимирська гірка називалася Михайлівською, на честь розташованого тут Михайлівського Золотоверхого Монастиря, і тільки в середині XIX була перейменована.
Освоєння та планування схилів парку почалися в 1830-х роках, а потім, коли в парку на західній частині гори в 1853 році був встановлений пам'ятник князю Володимиру Великому (Святославовича), то і парк і гірка були перейменовані. Парк розташований дуже вдало для відпочиваючих та гостей Києва, оскільки поруч знаходиться Михайлівський Золотоверхий монастир, фунікулер і Андріївський узвіз. Вздовж підніжжя Володимирської гірки проходить Володимирський узвіз, що з'єднує центр Києва (вул. Хрещатик) з Подолом. Давня назва цієї гори - Михайлівська, походить від назви Михайлівського Золотоверхого монастиря заснованого тут ще в 1108 році.
Довгий час гора була практично лисій, дерева тут не росли. Тільки в 1940 за замовленням мерії міста на горі почалося створення парку - військовий інженер Лешевский розробив проект благоустрою крутих схилів, спланував верхню і нижню тераси.
Володимирська гірка стала першим у Києві безкоштовним парком для всіх охочих, інші парки були обнесені огорожею і в них пускали виключно за гроші. І якщо інші міські садки відвідували тільки з початком теплих весняних днів, то з оглядового майданчика Володимирської гірки краси споглядали цілорічно.
Знаменита ажурна альтанка на Володимирській гірці з'явилася завдяки московському купцеві Василю Кокореву, мільйонерові і нафтовому магнату. Під враженням від краси Києва, він у 1863 році пожертвував київській владі 100 рублів для облаштування альтанки на верхньому обриві гірки. Гроші поклали в банк на тимчасове зберігання і чомусь забули про них на багато років. А коли згадали, сума за рахунок відсотків зросла втричі. В результаті замість однієї альтанки, було споруджено цілих 2 - одна на верхньому оглядовому майданчику Володимирської гірки, а друга під Андріївською церквою. Верхня «кокорєвська» альтанка стала улюбленим місцем молодіжних зустрічей і побачень.
У 1900-х роках на Володимирській гірці з'явилося нововведення - Михайлівський Електричний підйомник, який зараз називають фунікулером.

ЖИТТЯ В ПОДОРОЖАХ: кращі екскурсії по Києву і Україні

Відгуки