(044) 362-30-59
,
(067) 917-77-46

екскурсія до Будинку з химерами

Вартість:
250,00 дорослі, 150,00 діти
Тривалість:
до години
Екскурсовод:
Контактні телефони:
067-9177746
«Будинок з химерами» є одним із найвідоміших будинків Києва з чарівними фасадом та інтер’єрами.  Він був споруджений на початку ХХ ст. у стилі модерн відомим архітектором Владиславом Городецьким як прибутковий будинок.

Фасад будинку він прикрасив скульптурами тварин — слонів, носорогів, левів, дельфінів, жаб, а внутрішній інтер’єр — ліпними фігурами всіляких мисливських трофеїв, рушниць, кинджалів. Городецький пристрасно захоплювався полюванням, їздив на сафарі, тому і вирішив так екстравагантно оформити свій особняк.

Звірів на фасаді будинку кияни прозвали химерами. Але жодних химер там немає. Кажуть, що Михайло Булгаков створив роман «Майстер і Маргарита» під враженням архітектури особняка Городецького. Сам письменник стверджував, що персонажі Воланд і Азазело з’явилися завдяки будинку з химерами.

Владислав Городецький прожив у своєму будинку недовго.  1912 року архітекторові довелося заставити особняк Київському товариству кредитів. Повернути собі будинок він вже не зміг. До революції 1917 року будівля змінила кілька власників, потім її націоналізували і поділили на комунальні помешкання. На початок Другої світової війни будинок став ветхим, але грошей на його реконструкцію не виділяли. Пізніше тут мешкали актори театру імені І. Франка, потім була відомча поліклініка.

Зараз тут знаходиться Державна резиденція Президента України.
Запрошуємо вас дізнатися про це архітектурне диво більше!
 
Важливо: фотозйомка можлива лише на фотоапарат (телефони залишаємо у охорони)! Паспорт з собою мати  обовязково.
 

Відгуки